Projekto baigiamasis renginys „Bolbynė“

04/06/2024

Birželio 4 dieną Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ priešmokyklinukai vyko į Mažeikių r. lopšelio-darželio „Eglutė“ organizuojamą baigiamąjį renginį „Bolbynė“.

Renginio tikslas: skatinti bendradarbiavimą tarp ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bei ugdyti tautinę savimonę, perteikiant žemaičių tradicinės kultūros elementus ir formuojant vertybėmis grįstą vaiko asmenybę.

I-ojo etapo metu, kuris vyko 2023 m. gruodžio mėnesį, vaikai iš bulvių lauke virė tradicinę pusmarškonę košę, o II-ojo etapo metu mokėsi žemaitišką eilėraštį apie vuožieli, šoko tradicinius lietuvių liaudies šokius: „Malūnėlį“, „Pliauškutį“, „Kiaulė grikiuose“.

Renginio metu vaikai šoko lietuvių liaudies šokius, deklamavo eilėraščius, džiaugėsi galėdami susipažinti su lietuvių liaudies kultūra, žemaičių tarme. Dėkojame šventės organizatoriui Mažeikių r. lopšeliui-darželiui „Eglutė“ už bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą.

Viriem, viriem to bolbynė, kol priviriem ciela katėla...no bova skanęǃ

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja V. Neliubšienė